Naszą szkołę odwiedzili dzisiaj edukatorzy z Urzędu Komunikacji Elektronicznej z kampanią edukacyjno-informacyjną „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”.

Celem kampanii jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia, z jakimi dzieci i młodzież mogą zetknąć się w Internecie. W czasie zajęć prowadzący tłumaczyli, że Internet to narzędzie powszechnej komunikacji, źródło wiedzy i zabawy, ale też miejsce pułapek i zagrożeń. Na przykładzie głównego bohatera zaprezentowanego filmu, prowadzący wykazali, że nie można ufać każdej osobie poznanej w sieci i że zawsze trzeba być ostrożnym wobec napotkanych treści. Wyjaśniali też, jak tworzyć bezpieczne hasła, dyskutowali z uczniami nt tego, czym jest hejt i jak na niego reagować oraz jak rozpoznać cenę SMS-ów Premium.

Nie unikniemy postępu i rozwoju technologii, ale musimy pamiętać by zabezpieczyć urządzenia naszych dzieci np. poprzez specjalne oprogramowanie typu kontrola rodzicielska, czy blokada usług Premium Rate.

Sylwia Kuzaniak