W dniach 1-2 października 2018r. odbyła się dwudniowa wycieczka do Warszawy, w której wzięli udział chętni uczniowie z klas 4-8 oraz opiekunowie. Atrakcji nie brakowało, wiadoma rzecz – stolica. A co widzieliśmy i zwiedziliśmy?
Na początku Telewizję Polską od kuchni! Tak, tak, udaliśmy się na ulicę Woronicza 17, przy której mieści się TVP. Podobało nam się studio, w którym nagrywany jest program „Pytanie na śniadanie” oraz studio „Jakiej to melodii”. Mieliśmy okazję zobaczyć panią Elżbietę Jaworowicz, gospodynię programu „Express reporterów”. Z gmachu telewizji udaliśmy się wprost do Łazienek Królewskich, by podziwiać rezydencję ostatniego króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego. O Pałacu na Wodzie długo by mówić. Cudowne to miejsce, architektura zachwycała, park zadbany, jesienne słońce oświetlało nasze twarze. Nic dodać, nic ująć… Rzut okiem na pomniki Henryka Sienkiewicza i Fryderyka Szopena i już pora jechać dalej. Trzecim punktem na mapie naszej wycieczki był Stadion Narodowy.
W drugim dniu udaliśmy się z wizytą do króla, a tak naprawdę wzięliśmy udział w lekcji historii w Zamku Królewskim. Jeszcze tylko spacer uliczkami Starego Miasta i wjazd windą na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, a już nadchodzi pora, by wracać.
Wróciliśmy więc, bo powroty do domu są także miłe. Warszawa jest piękna, dorównuje urodą wiodącym miastom europejskim. Warto było zwiedzić gród nad Wisłą… To zdanie wszystkich uczestników tej wycieczki.

Agnieszka Wiśniewska- Rojek