DRODZY RODZICE, DRODZY PRZYJACIELE SZKOŁY…
 
Nasza społeczność szkolna pragnie przyłączyć się do akcji pod nazwą „NaKrĘcEnI PoMaGaNiEm”, której celem jest zbieranie nakrętek na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Fundusze pozyskane z przekazanych do recyklingu nakrętek zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego lub specjalistycznych pomocy dydaktycznych dla podopiecznych Stowarzyszenia „Inna Bajka” oraz Zespołu Szkół Specjalnych im. Stefana Kopcińskiego w Aleksandrowie Łódzkim.
 
Oprócz realnej pomocy osobie z niepełnosprawnością zbieranie nakrętek ma także ważny wymiar ekologiczny. Dzięki udziałowi w akcji „NAKRĘCENI POMAGANIEM” możemy również uczyć dzieci segregacji odpadów. Będziemy tym samym mieli wpływ na mniejszą ilość śmieci na wysypiskach. Zmniejszy się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania plastików, na rzecz wykorzystania surowców wtórnych z odpadów. Butelkę plastikową bez zakrętki łatwiej zgnieść, zajmie wtedy mniej miejsca w pojemniku na śmieci. Niezgniecione butelki z zakrętką zajmują dużo więcej miejsca w drodze do recyklingu.
 
Drodzy Rodzice, Drodzy Przyjaciele, aby nasza szkoła mogła wziąć udział w tej akcji, brakuje nam tylko pojemnika w kształcie Serduszka, do którego wszyscy moglibyśmy wrzucać nakrętki. Mamy nadzieję, iż wśród rodziców lub ich przyjaciół znajdzie się ktoś, kto mógłby w zamian za np. umieszczenie logo własnej firmy na pojemniku sfinansować jego zakup.
Koszt takiego pojemnika to około 2 tys. złotych.
 
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły
pod nr 42 718-60-94
 
„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” – Flora Edwards.