Drodzy Rodzice!!!

Na początku chciałabym Państwa serdecznie przywitać w tym trudnym dla nas czasie. Musimy wspólnie być wsparciem dla naszych dzieci, tych mniejszych i większych. W związku z powyższym najważniejsza jest komunikacja pełna empatii, wyrozumiałości i dobroci.

Wierzę, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie razem przejść przez ten czas. Udostępniam też Państwu „Poradnik dla rodziców – dotyczący motywacji dziecka do nauki”, w którym są wskazówki do pracy z dzieckiem do wykorzystania dla chętnych rodziców.

W obecnej sytuacji najważniejszym celem jest wspólne kształtowanie w dzieciach nawyku pozytywnego myślenia i optymizmu. Poczucie własnej wartości dziecka kształtuje się na podstawie własnych doświadczeń i opinii innych, głownie rodziców, rodzeństwa, nauczycieli, koleżanek i kolegów. Budowanie poczucia własnej wartości dziecka, to nasze wspólne zadanie. Poczucie własnej wartości rośnie w dziecku, gdy właściwie wykona zadanie i wtedy, gdy chwalą je Ci, którzy są dla niego ważni. Kluczem do pewności siebie jest samodzielność. Jeżeli dziecko samodzielnie pokona trudności , staje się pewniejsze siebie. Jeśli ma poczucie, że zrobiliście coś za nie, wzrasta w nim poczucie bezradności. Dlatego właśnie zachęcam do powierzenia zadań i częstego chwalenia dziecka.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia, bo to jest najważniejsze.

Anna Milczarek

Poradnik dla rodzica – otwórz