Obecny rok szkolny 2020/2021 do łatwych nie należy. Mimo to jednak spotkało nas – społeczność SP w Chociszewie – coś niezwykle miłego, czym warto się pochwalić i ogłosić to światu. Otóż dwie uczennice klasy ósmej – Martyna Bartczak i Jagoda Pęgowska – zostały finalistkami konkursu kuratoryjnego z chemii. Serdecznie gratulujemy zarówno dziewczynom, jak też Pani Krystynie Pawlak, nauczycielce tego przedmiotu , która dołożyła wszelkich starań, aby jej podopieczne zmierzyły się z sukcesami z tą jakże trudną materią.

Nasze finalistki nie spoczęły na laurach. Poszły za ciosem, by ponownie sprawdzić swą wiedzę chemiczną. Tym razem stanęły w szranki w Wielkim Teście  Edukacyjnym – Odkrycia i Reakcje, w którym zdobyły znaczącą i satysfakcjonującą  liczbę punktów. Dołączył do nich uczeń klasy siódmej – Tymoteusz Michałowski – Marchewa, któremu także nieobca jest wiedza z zakresu chemii. Jesteśmy z Was dumni i życzymy Wam następnych osiągnięć w tej lub innych dziedzinach w kolejnych latach Waszej edukacji.

Warto również wspomnieć, że trzy nasze ósmoklasistki dostały się do etapu rejonowego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego: Nina Cieślak, Nadia Jankiewicz i Jagoda Pęgowska. To także niezmiernie nas cieszy i dowodzi, że nauki humanistyczne mają również swe zwolenniczki.