Zgodnie z zaleceniami MEN nauczyciele od 16 marca br. będą z uczniami pracować zdalnie, czyli  będą  wysyłać uczniom poprzez dziennik elektroniczny materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy w domu. Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki.

dyrektor Krzysztof Pyciarz

 

Nauka języka polskiego w klasach 7-8 odbywa się od dnia 12 marca br. za pośrednictwem dwóch grup stworzonych na Facebooku, (za pośrednictwem Messengera)  tj. „Siódmoklasiści na języku polskim online” i „Klasowy polski” (grupa dla klasy VIII). Codziennie uczniowie są proszeni o wypełnienie powtórzeniowych kart pracy, które zostaną sprawdzone i omówione    po powrocie do szkoły. Niekiedy uczniowie zostaną poproszeni o zrobienie zdjęcia  wypełnionej  pracy  i  umieszczenie go  w plikach grupy lub przysłanie mmsem do mnie. Kontakt podaję : 505 – 566 – 817.

Uczniowie klas IV – VI także prowadzą samokształcenie za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librusa, na którym umieściłam szczegółowe wytyczne do tymczasowej pracy. Proszę o systematyczne śledzenie Librusa, by na bieżąco zapoznawać się z zadaniami dla dzieci.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie serdecznie proszę uczniów o czytanie lektur, które mamy zaplanowane.

Czwartoklasiści czytają „Tajemniczy ogród”; lub legendy indiańskie „Biały mustang”;

Klasa V  – „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” lub „Przygody Tomka Sawyera”;

Uczniowie klasy VI „Anię z Zielonego Wzgórza” lub powieść R. Kosika „Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi”.

Klasa VII – „Mały Książę” i/lub „Kamienie na szaniec”

Klasa VIII czeka na wytyczne dotyczące „Pana Tadeusza”, powtarza problematykę obowiązujących do egzaminu lektur (z repetytorium) oraz wypełnia  karty powtórzeniowe, które codziennie podsyłam.        

Pozostaję z  uszanowaniem dla wszystkich Państwa i życzeniami zdrowia   i spokoju.

                                                                                                     Agnieszka Wiśniewska- Rojek